6η ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΟΤ-ΑΟΧ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn

6η ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΟΤ-ΑΟΧ

ΑΡ. ΠΡΩΤΟΚΟΛΟΥ 339
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 21/11/2019
ΠΡΟΣ: Αθλητικά Σωματεία Μέλη της ΕΟΤ – ΑΟΧ
ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

6η ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΟΤ- ΑΟΧ

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.Τ.-Α.Ο.Χ. σύμφωνα με τα άρθρα 7 και 8 του καταστατικού της Ομοσπονδίας, καλεί τα Σωματεία-μέλη της ΕΟΤ-ΑΟΧ σε Τακτική Γενική Συνέλευση, η οποία θα διεξαχθεί στις 12 Ιανουαρίου 2020, ημέρα Κυριακή και ώρα 12.30 και θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Σωματείου Αμαζόνες, Λεωφ. Ευελπίδων 362, Κίτσι Κορωπίου (έναντι καταστήματος Lidl).

Σε συνέχεια της αθλητικής αναγνώρισης της Ομοσπονδίας μας από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, έχει προκύψει μια σειρά θεμάτων τα οποία είναι μείζονος σημασίας και για τα οποία θα πρέπει να ενημερωθούν όλα τα μέλη αλλά και να λάβουν ενεργό μέρος στη διαδικασία λήψης αποφάσεων.

Επίσης, στην Ομοσπονδία μας έχουν ανατεθεί δύο μεγάλες διεθνείς διοργανώσεις – το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2021 και το Παγκόσμιο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα 2022 – όπου θα χρειαστεί η συμμετοχή όλων των μελών της Ομοσπονδίας, ώστε να διασφαλιστεί η ομαλή διεξαγωγή των διοργανώσεων αυτών.

Δεδομένων των ανωτέρω, η παρουσία σας κρίνεται απολύτως απαραίτητη.

Θέματα προς συζήτηση

  1. Οικονομικός Απολογισμός εσόδων – εξόδων από 01/01/2019 μέχρι 31/12/2019
  2. Έκθεση εξελεγκτικής επιτροπής για τη χρήση 01/01/2019 μέχρι 31/12/2019
  3. Έγκριση οικονομικού απολογισμού και απαλλαγή της Διοίκησης από κάθε διαχειριστική ευθύνη
  4. Προϋπολογισμός 2020 – έγκριση
  5. Διοικητικός Απολογισμός 2019 από 01/01/2019 μέχρι 31/12/2019, έγκριση και απαλλαγή της Διοίκησης
  6. Έγκριση των κανονισμών της Ομοσπονδίας μετά την αναγνώριση
  7. Θέματα που αφορούν στην σωστή λειτουργία της Ομοσπονδίας
  8. Συνδρομή μελών της Ομοσπονδίας
  9. Ενημέρωση σωματείων για την ανάληψη των διοργανώσεων (Ευρωπαϊκό 2021 και Παγκόσμιο Πανεπιστημιακό 2022) και οι απαιτήσεις που προκύπτουν από αυτές τις διοργανώσεις
  10. Διαγραφή Ανενεργών Μελών
  11. Θέματα που θα θέσουν τα σωματεία προς συζήτηση μέχρι τις 31/12/2019

Σε περίπτωση μη απαρτίας η Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την ίδια ημέρα 

στον ίδιο χώρο και ώρα 13.00

Παρακαλούμε να ενημερώσετε τη γραμματεία της Ομοσπονδίας για τη διαθεσιμότητά σας αλλά και για τυχόν θέματα που θα θέλατε να συζητηθούν μέχρι την Τρίτη 31 Δεκεμβρίου 2019, με την αποστολή email στην ηλεκτρονική διεύθυνση office@helleniccheerleadingfederation.gr.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όσα μέλη είναι ταμειακά ενήμερα και έχουν ειδική αθλητική αναγνώριση.

Τα σωματεία που έχουν δικαίωμα ψήφου και οι αντιπρόσωποί τους είναι:

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
1. Ελληνική Ένωση Ομαδικού Αθλητικού Χορού οι ΑΜΑΖΟΝΕΣ Μιχαήλ Φουντεδάκης Αθηνά Κονταξάκη
2. Ελληνικές Σταγόνες Ευαγγελία Κρητικού Δήμητρα Αγάθου
3. Α.Π. Σύλλογος οι Αμπελόκηποι Κωνσταντίνος Ανδριόπουλος Γεώργιος Μάλλης
4. Α.Γ.Ο. Περιστερίου Μυρτάλη Γεώργιος Χρυσανθόπουλος Δημήτριος Χρηστίδης
5. Α.Π.Σ. Νέας Σμύρνης οι Αποσπερίδες Πελαγία Μπελμέμη-Φωστιέρη Ελένη Κανελλοπούλου
6. Α.Σ. Τρικάλων Εύαθλοι Σταύρος Σούλιος Σοφία Κωστούλα
7. Α.Ρ.Γ. & Μαζορετών Λαμίας Χρυσούλα Νασιοπούλου Σπυριδούλα Νασιοπούλου
8. Γ.Σ. Αίολος Πατρών Ευσταθία Μάρκου Βασιλική Μάρκου
9. Α.Σ. Μωβ κινήσεις Αιγίου Μαρία Μπάρλου Κωνσταντίνος Λατάνης
10. Σ.Ο.Α.Χ. Βορειοδυτικής Ελλάδας Σειρήνες του Βορρά Αθανάσιος Τσαμπούκος Αγγελική Καρακώστα
11. Α.Σ. Ολύμπιος Ζευς Αγίου Δημητρίου Αττικής Αικατερίνη Κιζίρογλου Παναγιώτης Ζουδιάρης
12. Νηρηϊδες Α.Ο. Θεσσαλονίκης Βάϊα Παντζάρη Γεώργιος Σάββας
13. Α.Σ. Ερμιονίδας ο Άδωνης Χρήστος Ψυχογιός Σεράϊνα Βοτζάκη
14. Α.Κ.Ο. Λιβαδειάς Στάμου Σπυριδούλα Τουλουμενίδου Ελένη
15. Αθλητικός Σύλλογος Θήβας Αρμονία Ευαγγελία Τσιακτάνη Μαρία Στοιχειού
16. Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου Μελαμπιανάκη Χριστίνα Φιλοϊτης Ευάγγελος
17. Αδάμας Μεταμόρφωσης Βαρέλη – Θωμαϊδου Πολυξένη Ζουμής Φραγκίσκος
18. Ελληνικό Αστέρι Αθανασιάδης Κωνσταντίνος Χαντζίδου Κωνσταντίνα
19. Αθλητικός Σύλλογος Μοντέρνου Χορού «ΝΑΥΣΙΚΑ» Tunchiyu Alexandra Ναστοπούλου Παυλίνα
20. Αθλητικός Γυμναστικός Σύλλογος «ΝΕΜΕΣΙΣ» Ξενάκης Σταμάτης Λαρδά Θεοδώρα
21. Γ.Α.Σ. ο Ιλισός Ιωάννης Ζουμπούλης  
22. Γ.Σ. η Φερενίκη Ηρακλείου Αττικής Ελευθέριος Καρατζέτζος Παρασκευή-Ιωάννα Φιλιππούση
23. Πλοηγός Αντιπάρου Φαρούπος Βασίλειος Αλκινόη Καλαργύρου
24. Χοροκίνηση Ναυπλίου Μαλεβίτη Ασπασία

Σωματεία που έχουν δικαίωμα λόγου αλλά όχι δικαίωμα ψήφου

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
1. Α.Σ. Φίλων Άννα-Δήμητρα Αποστολοπούλου Νάνσυ-Ναυσικά-Σύλβα Γκερέκου
2. Α.Σ. Άριες Καλαμαριάς Δημήτριος Αγάθος Ιωάννης Αλεξανδρόπουλος
3. Α.Ο. Κορωνίδες Νεάπολης-Συκεών Βασιλική Τσουλαρίδη Γεώργιος Λαπόρδας
4. Σερραϊκός Α.Ο. Νηρηίδες Παγώνα Σακελάρη Τηλέμαχος Απταλίδης
5. Σ.Α.Χ. Καλλιθέας – Νέας Σμύρνης Πλατεία Χορού Βαλάντης Χάνος Βασίλης Σκεπετάρης
6. Α.Π.Σ. Άρρηκτος Ανδριάνα Φοίβα Αλκιβιάδης Βοτζάκης

Σωματεία – Νέα Μέλη – δικαίωμα μόνο παρακολούθησης

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
1. Αθλητικό Σωματείο Άθλησις Ιλίου Πατούνα Φάνη – Σταυρούλα Καρτσαγκούλης Νικόλαος
2. Σύλλογος Ηλιούπολης Γυμναστικών Αθλημάτων – ΓΥΜΝΑΘΛΟΣ Καραμάνης Σπυρίδωνας Χατζηνικολάου Ειρήνη

Με εκτίμηση,

Ο Πρόεδρος Η Γενική Γραμματέας

ΜΙΧΑΗΛ ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΚΡΗΤΙΚΟΥ